Nowoczesna Psychoterapia grupowa uzależnień w procesie grupowym. W relacji terapeutycznej . Etap podstawowy. Używając substancji lub czynności tworzy się stopniowo silna więź grupa ma zastąpić tą chorą więź z substancją lub czynnością w zdrowy sposób żeby nie było pustki.


Czas trwania Grupy:

12 miesięcy 2 razy w tygodniu w poniedziałki i piątki godzina 16.00 ul. Jana Pawła 2 1/1 68-100 Żagań. Ośrodek terapeutyczny Profil ( przed weekendem i po weekendzie)

Komu może pomóc psychoterapia grupowa?

Psychoterapia grupowa jest skierowana w szczególności do osób dorosłych z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych alkohol, narkotyki, dopalacze itp. oraz uzależnieniami behawioralnymi w szczególności gry komputerowe, gry hazardowe itp.


Na czym polega psychoterapia grupowa?

Psychoterapia grupowa to najskuteczniejsza forma leczenia uzależnień. Polega w początkowej fazie na szukaniu podobieństw w grupie ludzi z podobnymi problemami co znacznie zmniejsza poczucie niepokoju i wstydu, a w zamian zaczyna się pojawiać poczucie bezpieczeństwa i zaufania do siebie i do grupy. Kolejną fazą procesu grupowego jest otwieranie się grupy i omawianie, w sferze całkowitej dobrowolności, bez przymusu konkretnych problemów związanych z życiem danego uczestnika grupy. Omawianie polega na odkrywaniu konkretnych uczuć i potrzeb po to żeby w zdrowy sposób je rozpoznawać, wyrażać i przeżywać oraz nauczyć się stopniowo w procesie zaspokajać potrzeby w zdrowy sposób, które kiedyś były zaspokajane w sposób chory np. przez alkohol, narkotyki czy gry hazardowe.

Kolejny proces to coraz lepsze poznawanie i rozpoznawanie swoich uczuć potrzeb i coraz pełniejsze doświadczanie siebie w sposób zdrowy na trzeźwo w pełnej abstynencji, również udzielając sobie nawzajem informacji zwrotnych co do przeżywanie siebie nawzajem w grupie i w procesie grupowym w całkowitej dobrowolności, życzliwości bez przymusu.

Ponadto na grupie terapeutycznej omawiamy przypadki powrotu do starych nawyków po to żeby zobaczyć jaka lekcja płynie np. z wpadki np. zapicia alkoholu Jak można to wykorzystać i zobaczyć jak do tego samego nie wracać i tego samego nie powtarzać. Pracujemy żeby abstynencja była trwała i stabilna. Natomiast jeżeli pojawi się nawrót czy wpadka omawiane jest to w grupie w warunkach życzliwości bez oskarżeń. Ukazując pacjentowi jakie uczucia i potrzeby się pojawiły przed np. zapiciem żeby to można było w zdrowy sposób zaspokoić i przeżyć i z powrotem do tego nie wracać. Tylko w zdrowy sposób nauczyć się to przeżywać.

Opłaty: Prywatnie 400 zł miesięcznie płatne z góry za dany miesiąc. Jest możliwość przyjęcia na NFZ (bezpłatnie w przypadku posiadania polskiego ubezpieczenia) Ilość miejsc na grupie ograniczona w przypadku zebrania większej ilości osób możliwość utworzenia grupy całkowicie prywatnej)

Rejestracja wyłącznie telefoniczna pod nr 730 671 081


.

 

"Dla mnie psychoterapia, ta dobra psychoterapia, to proces otwierania się. Człowiek zaczyna doświadczać w pełniejszy sposób kontaktu ze światem i z sobą samym i jest gotowy do pokierowania swoim życiem w świadomy sposób. To tak jakby ktoś duszony zaczął oddychać pełną piersią.Gdy człowiek widzi jasno staje się wolny."


Skontaktuj się ze mną